FOÇA SU İSALE HATTI YENİLENİYOR.Foça’nın yeni içme suyu hattı için çalışmalara başlandı.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü tarafından Foça Belediyesi’nin desteğiyle Kasım 2020’de bitirilmesi planlanan çalışmalar tamamlandığında, son dönemde Foça’da yaşanan kesinti sorunu çözüme ulaşacak. Foça’nın içme suyu ihtiyacı, 2050 yılına kadar sağlıklı ve kaliteli biçimde karşılanacak.
 
Yeni içme suyu hattı için Gerenköy Yapalak Mevkiindeki çalışmaya katılan Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, yetkililerden bilgi aldı. Başkan Fatih Gürbüz; ‘‘Bugün başladığımız su hattı yenileme çalışması, kesinti sorunlarını tamamen giderecek. Bize yaz boyunca büyük sıkıntı yaşatan su kesintileri artık yaşanmayacak gibi, su ihtiyacımız eskiye göre daha sağlıklı ve kaliteli biçimde karşılanacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’e çok teşekkür ediyorum. Foça’mıza hayırlı olsun’’dedi.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı-Su İnşaat Şube Müdürlüğü’nce yapılan etüd ve projelendirme sonucunda ihale edilen İzmir ili Foça İlçesi İçme suyu inşaatının; 540 takvim günü devam edecek yapım süresi sonunda 12 Kasım 2020 tarihinde tamamlanması hedefleniyor.
Proje kapsamında yeni yapılacak 5000 m3 DY1 deposunun inşaat, mekanik ve elektrik işlerinin tamamlanmasıyla birlikte, Foça İlçesi'nin tüm ihtiyacını karşılayacak şekilde yaklaşık 1 günlük içme suyu depolanma imkânı da olacak.
 
Proje kapsamında; 23 km uzunluğunda 0 600 mm çaplı Düktü Font boru ile iletim hattı yapılacak ve yeni iletim hattı güzergahında yer alan; Bağarası, Yeni Bağarası, Gerenköy, Maltepe, Seyrek ve Yeni Foça Köy Mahalleleri ile, Foça Açık Cezaevi ve Foça Deniz Üs Komutanlığı'nda bulunan 2000 m3 Tük depoya içme ve kullanma suyu temini sağlanacak. Şebekede kullanılacak boru cinsi de Düktü Font olacak.
 

Anket

FOÇA BELEDİYE BAŞKANI FATİH GÜRBÜZ'ÜN YENİFOÇA'YA YAPTIĞI HİZMETLERDEN MEMNUNMUSUNUZ?
Toplam 35 Oy

Hava Durumu